Novinka

TYPOlight 2.8.0 dodatečná vylepšení

18.02.2010 18:56:28 počet komentářů: 0

Nejen samo TYPOlight ve své nové verzi 2.8 získalo spoustu vylepšení. Ale byly zlepšeny také doplňkové služby jako např. TYPOlight systém kontrol (system check) vývojářská platforma nebo služba automatických aktualizací (Live Update Service).

Inteligentní systém kontrol

TYPOlight systém kontrol dokáže mnohem více než pouze kontrolovat systémové požadavky TYPOlight. V existujících instalacích může identifikovat, zdali je správně provedeno nastavení práv souborů a dokáže najít chybějící adresáře a soubory. V současné verzi 2.8.0.0. dokáže rozpoznat nejen, jestli soubor existuje, ale také zda je tento soubor aktuální. Rozdíl mezi předchozími verzemi a volitelnými nástroji je v tom, že nespoléhá jen na jednoduché MD5 hash porovnání, ale podporuje i odlišné znakové sady a řádkování (CRLF a LF). Navíc dokáže zhodnotit aktuální změny kódu, tudíž i například soubor, v němž se změnil pouze komentář (např. automatická časová značka vkládána SVN systémem), bude nyní považován za aktuální.

Stáhněte si nástroj TYPOlight system check tool

Volitelná verze v automatických aktualizacích (Live Update)

Služba automatických aktualizací (Live Update) slouží jako nástroj k tomu, aby byla vždy k dispozici aktuální verze. Například ve verzi 2.7.2. jste mohli automaticky aktualizovat, když jste přešli na verzi 2.8. Nyní si můžete během aktualizace vybrat Vámi požadovanou cílovou verzi a zároveň mít nainstalovanou nižší verzi. V současné době si můžete vybrat z verzí 2.5.9, 2.6.7, 2.7.6 nebo 2.8.0.

Mimo funkce volitelnosti verze, je zde ještě další vylepšení nazvané „Odstranění neschválených modulů a souborů“. Pokud si vyberete tuto možnost, automatická aktualizace nejen že aktualizuje Vaši instalaci TYPOlight, ale zároveň očistí nepotřebné moduly a soubory, které již nejsou využívány (dostupné od cílové verze 2.8.0). Jelikož toto vylepšení je zabudováno na straně serveru, není třeba, aby se prováděla modifikace kódu TYPOlight

Zde naleznete více informací o službě automatických aktualizací

Aktualizace vývojářské platformy

Vývojářský web TYPOlight, jenž Vám dovolí sledovat změny v jádru TYPOlight, byl aktualizován na nejnovější Redmine verzi 0.9.2. Mimo spousty nových vylepšení se tato aplikace stala mnohem stabilnější (nyní je založena na Rails 2.3.5) a bezpečnější.

Jdi zpět

Přidat komentář