Novinka

Nový design aplikace Piwik

22.07.2010 17:21:36 počet komentářů: 0

21. července 2010 byla spuštěna zcela nová verze aplikace Piwik. Oproti předchozí verzi došlo k několika významným změnám. Cíle, na které se Piwik při vývoji nové verze zaměřil jsou profesionálnější a uživatelsky vstřícnější design a zvýšená funkčnost dílčích elementů: kalendář, selektor stránek, ikony tabulek report.

Na změně uživatelského rozhraní spolupracoval talentovaný polský designer Marcin Galecki společně s designerem Stepan Sukharyna. Společně navrhli model, který byl před oficiálním spuštěním zveřejněn na blogu stránek www.piwik.org, aby sami uživatelé mohli navrhované změny otestovat a vyjádřit se k nim.

Přehled nejdůležitějších změn:

Selektor kalendáře - Byl vylepšen jeho vzhled a funkčnost. Nyní si můžete změnit datum i období reportu, který chcete vidět.

Rubriky “O Piwiku” a “nové verze” - Piwik reagoval na požadavek uživatelů a zmenšil velikost rubrik “O Piwiku” a „nové verze“.

Nový vzhled reportů - Tabulky jsou přehlednější a čitelnější, uživatel se lépe orientuje v aktuálních datech. Může se jednoduše přepínat ze základního reportu do tabulky se všemi údaji, kde jsou počty návštěv, jednotliví návštěvníci, počet kliků při jednom navštívení, průměrný čas strávený na webu a měření provozu na stránkách.

Export reportů během dvou kliknutí - V zápatí každého reportu je ikona pro Export do libovolného formátu: CSV, TSV (CSV pro Excel), XML, JSON, PHP nebo RSS.

Tvoření a sledování cílů - Po zadání cíle je možné sledovat daný cíl rozdělený dle uživatelů. Např. Které země měly nejlepší nákupy? Která klíčová slova pomohla k většímu počtu stažení.

Zryhlení uživatelského rozhraní - V neposlední řadě Piwik vylepšil rychlost spojením všech Javacript a CSS souborů do jediného, většího souboru.

Věříme, že se vám nový design bude líbit a bude vyhovovat vašim potřebám pro webové analýzy.

Jdi zpět

Přidat komentář