Novinka

Contao 2.9.0 je tady!

02.07.2010 12:45:26 počet komentářů: 0

Contao redakční systém pro snadnou tvorbu a správu webových stránek je nyní k dispozici v nové verzi 2.9.0, toto vydání redakčního systému obsahuje inovovaného správce témat, databázi extenzí 2.0, skupiny šablon, trvalé frontend loginy, tlačítka pro snadné sdílení článků na Facebooku a Twitteru, výkonnější modul ochrany proti hackerům.

Důležité upozornění

Po provedení aktualizace je zapotřebí ručně nastavit dvě položky. Zaprvé došlo k modifikaci globální šablony stránky fe_page, takže v případě, že používáte uživatelskou vlastní verzi, nezapomeňte ji správně pozměnit. Zadruhé odstranili jsme podporu Google Analytics a namísto ní přidali šablonu nazvanou moo_analytics. Pokud však chcete Google Analytics používat, editujte šablonu a zadejte své Urchin ID (následujte pokyny v souboru). A jako poslední přidejte ke svému návrhu šablonu MooTools.

Nové prvky

Popis nových funkcí a prvků pro verzi 2.9 naleznete zde:

http://www.contao.org/news/items/contao-2_9_RC1.html

Více informací o databázi extenzí 2.0 je k dispozici na našem blogu:

http://www.contao.org/blog-reader/items/extension-repository-v2.html

Jak provést aktualizaci

Pokud nepoužíváte Live Update Service, synchronizujte již existující verzi nebo uploadujte soubory přes FTP client (více informací v "Jak manuálně aktualizovat Contao"). Poté otevřete instalační nástroj Contao a klikněte na tlačítko Run version 2.9 update k automatickému stažení důležitých datových změn. Nakonec obvyklým způsobem aktualizujte tabulky (pokud chcete i nadále používat tabulky extenzí, neostraňujte je).

Agregátor stylů

Ve verzi 2.9 můžete libovolně slučovat uživatelské styly a pomocí Contao je přepsat do jediného souboru. Tato funkce snižuje množství zdrojů, které je nutné využívat, což zároveň snižuje také časové nároky na práci. Agregátor lze aktivovat v modulu "rozvržení stránky".

Algorytmus pro vytváření stylových předpisů a souborů XML (RSS kanálů) byl ve verzi 2.9 přepracován způsobem, který vyžaduje méně zápisových operací.

TYPOlight 2.8.4

Změny v modulu ochrany proti hackerům (Safe Mode Hack) byly převedeny do předchozí verze 2.8, takže jsme společně s verzí 2.9.0, vydali také verzi 2.8.4.

Přehled všech změn naleznete v ticket system či changelog.

Aplikaci stahujte na sourceforge.net. Download

Jdi zpět

Přidat komentář